Tento matematický výpočet mohou vyřešit pouze géniové. 99% neúspěšnost pro ostatní… Je to na vás!

Test IQ je nástroj určený k měření lidské inteligence z hlediska specifických kognitivních schopností. Hlavním účelem testu IQ je posoudit schopnost jednotlivce řešit problémy, chápat složité pojmy a aplikovat získané znalosti na nové situace.

Test, který dnes navrhujeme, testuje vaše matematické schopnosti, konkrétně schopnost správně používat základní aritmetické operace.

Dokážete najít znaménka (+, -, x, /), stejně jako závorky a hranaté závorky, které vložíte mezi čtyři čísla, abyste získali přesný výsledek? Pojďme si to společně vyzkoušet.

Na následujícím obrázku uvidíte čtyři čísla (7,3,7,3), znaménko rovnosti (=) a výsledek (24). Úkolem hry je najít znaménka (+,-,x nebo /), závorky nebo hranaté závorky, které je třeba umístit mezi tyto čtyři číslice, aby výsledek byl 24.

test-qi-maths-juillet-2023

Řešení

Pokud jste ztratili trpělivost nebo se cítíte poraženi, nebojte se. Jedním z hlavních cílů tohoto typu hry je stimulovat vaši mysl, aby byla aktivní. Zde je řešení.

Prvním krokem je umístit znaménko „dělení“ mezi 3 a 7 a obklopit je závorkami. Dále se před poslední 3 umístí znaménko plus. Nakonec se mezi první sedmičku a těsně před závorku přidá znaménko násobení.

Odpověď tedy bude: 7 x ( (3/7) + 3 ) = 24

  • 7 x ( (3/7) + 3) = 24
  • 7 x (0.4285714285714286 + 3) = 24
  • 7 x 3.428571428571429 = 24.

Je důležité si uvědomit, že u závorek a hranatých závorek je třeba nejprve vyřešit operaci mezi nimi, pak tu mezi závorkami a nakonec tu mimo ně.

Doufáme, že se vám tento IQ test líbil a že vám přinesl zajímavé informace, které posílí vaše schopnosti řešit matematické problémy. Testy, jako je tento, jsou skvělým způsobem, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou.

Pokud se vám tento test líbil, proč se o něj nepodělit se svými přáteli a zjistit, jak si vedou? Je to zábavný a stimulující způsob, jak zabít čas a posílit své kognitivní schopnosti.

Viz také:  Horoskop na čtvrtek 17. srpna: Hvězdy odhalují překvapení pro každé znamení zvěrokruhu!
Sdílet na